Megszólalt Molnár Gyula: Nem a folyamat, inkább az eredmény fontos – videó
Botka László lemondása után hétfő délelőtt megszólalt az MSZP elnöke is. Molnár Gyula budapesti sajtótájékoztatóját élőben követhetik.
Botka László lemondása után hétfő délelőtt megszólalt az MSZP elnöke is. Molnár Gyula budapesti sajtótájékoztatóját élőben követhetik.
Vona Gábor Jobbik-elnök nagyon készült a ma esti tévévitára. Sajnálja, hogy elmarad a beszélgetés, Orbánnal viszont továbbra is kiállna vitázni.
A Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje Botka visszalépése után azt írta, Botka volt hosszú évek óta az első szocialista vezető, aki felismerte, hogy a pártjának alapvetően meg kell újulnia.
Botka László hétfőn lemondott a miniszterelnök-jelölti posztjáról. Lépésének okairól fél 10-kor, láthatóan feldúlt állapotban, időnként remegő hangon tájékoztatta a nyilvánosságot Szegeden. Alább olvasható a beszéde, amelyet hétfőn reggel, az elhangzása előtt már elküldött a sajtónak.
A Magyar Progresszív Mozgalom vezetője a hvg.hu-nak azt mondta, nem érez felelősséget abban, hogy Botka László lemondott a miniszterelnök-jelöltségről.
Ujhelyi István a mai nappal lemond az MSZP alelnöki tisztségéről. Az EP-képviselő döntését egy levélben magyarázta meg, amelyet alább teljes terjedelmében közlünk.
Hétfő délelőtt Botka László bejelentette, hogy lemond a miniszterelnök-jelöltségről. Erre a következtetésre jutott abból, ahogyan a többi ellenzéki párt és a "Fidesz ügynökei" múlt heti választási ajánlatára reagált. Az MSZP elnöke másként értelmezte a fejleményeket.
Nem titkoltan Botka László háttérbe szorítása a célja a csütörtökön a nyilvánosság elé lépett Magyar Progresszív Mozgalomnak. A szerveződés ismertebb figurái Tarjányi Péter "biztonságpolitikai szakértő" és Lattmann Tamás nemzetközi jogász, aki a héten több helyen maga mesélte el, hogy tavaly több ellenzéki szervezet is az ő személyében állapodott meg miniszterelnök-jelöltként. A párosból mégis Tarjányi tűnik a fontosabbnak, aki politikai mozgolódása mellett médiabirodalmat épít. Vajon, milyen pénzből és milyen kapcsolatokra támaszkodva? Ennek járt utána a HVG.
A DK úgy beszél következetlenségről, hogy épp a tárgyalások megkezdése előtt táncol vissza a közös listától.
A Tarjányi Péter, Lattmann Tamás és Bodnár Zoltán fémjelezte Magyar Progresszív Mozgalomnak egyetlen célja, hogy ne Botka László legyen az MSZP miniszterelnök-jelöltje.
Bemutatkozott a Tarjányi Péter vezette Magyar Progresszív Mozgalom, ahol kerek perec kimondták, azt akarják, hogy Botka hátrébb lépjen. Lattmann Tamás szerint Botka magának kereste a bajt.
Lattmann Tamás azt állítja, ő lett volna a baloldal közös miniszterelnök-jelöltje, csak aztán jött Botka, Molnár Gyula MSZP-elnök szerint ez súlyos félreértés. A friss HVG-ben alaposan utánajártunk a háttérnek.
Két hónapja beszélt arról Botka László, hogy pártjában vannak a Fidesznek “beépített emberei”, valamint olyan “balekok”, akik akaratlanul is a Fideszt segítik. Mi lett ezekkel a “kollaboránsokkal” azóta? – kérdeztük az állítások megfogalmazóját, Botka Lászlót.
Ha összejön az egyeztetés egy baloldali együttműködésről más pártok mellett az MSZP és a Demokratikus Koalíció (DK) között, Botka László miniszterelnök-jelölt nem ül majd ott az asztalnál – értesült a Magyar Nemzet.
Hat pártból négy elutasította Botka László és az MSZP javaslatát, Botka érdemi tárgyalást akar.
Az MSZP szerint nagyvonalú ajánlatot tettek le a többi ellenzéki párt asztalára, de ezt a többiek nem pont így látják. Fodor Gábor lehetett volna az utolsó bástya, aki örül a felajánlott helyeknek, de még ő is visszafogottan nyilatkozott: megfelelő kiindulási alap ez a tárgyaláshoz. Vasárnap Juhász Péter Együtt-elnök is aktivizálta magát, és tárgyalást kezdeményezett az Új Pólusról az LMP-vel, a Momentummal és a Párbeszéddel.